تبلیغات در تلویزیون ایران


ت‌. از هر شناسه آگهی دربسته‌های آگهی صرفاً یک آگهی پذیرش می‌شود.
 22 : زمان سفارش آگهی:
أ‌. ارسال سفارشات به‌صورت پذیرش بر خط تبلیغات در تلویزیون ایران همزمان (آن لاین) تحت وب تا ساعت 24 دو روز قبل از پخش (به‌جز ایام تعطیل) توسط شرکت همکار صورت می‌گیرد.
ب‌. بسته‌های آگهی جدیدی تبلیغات در تلویزیون ایران به‌واسطه مسابقات ورزشی تبلیغات در تلویزیون ایران برنامه‌های ویژه تبلیغات در تلویزیون ایران جداگانه اعلام می‌شود از ضابطه فوق مستثنی می‌باشد.
ج. آگهی‌های رادیویی تبلیغات در تلویزیون ایران شبکه‌های تلویزیونی دیجیتال خارج از بسته آگهی سفارش پذیرفته نمی‌شود.
تبصره 37: برای حمایت از کار تبلیغات در تلویزیون ایران سرمایه ایرانی تبلیغات در تلویزیون ایران به‌منظور ارتقاء سطح رضایتمندی مشتریان، حق فوریت در رادیو تبلیغات در تلویزیون ایران تلویزیون ملغی گردید.
تبصره 38: آگهی‌های زمان‌دار مانند نمایشگاه‌ها تبلیغات در تلویزیون ایران فروش اوراق مشارکت تبلیغات در تلویزیون ایران اوراق قرضه از اولویت پذیرش تبلیغات در تلویزیون ایران پخش در یک بسته آگهی برخوردار می‌شوند.
 23 : حذف تبلیغات در تلویزیون ایران جابجایی آگهی:
‌أ. حذف آگهی تا 4 روز کاری قبل از پخش مشمول جریمه نمی‌شود.
‌ب. حذف آگهی تا سه روز کاری قبل از پخش مشمول 10 درصد جریمه می‌شود.
‌ج. حذف آگهی تا دو روز کاری قبل از پخش مشمول 15 درصد جریمه می‌شود
‌د. حذف آگهی تا یک روز کاری قبل از پخش امکان‌پذیر نمی‌باشد. در موارد خاص با تائید مدیرکل بازرگانی تبلیغات در تلویزیون ایران با 30 درصد جریمه انجام می‌شود.
تبصره 39: آگهی‌هایی تبلیغات در تلویزیون ایران جابجا می‌شود امکان حذف ندارد.
‌ه. درصورتی‌که تغییری در برنامه‌های شبکه‌های مختلف داده شود اگر سفارش در طبقه بالاتر پخش شود صورتحساب معادل طبقه سفارش اولیه صادر خواهد شد اگردر طبقات پایین‌تر پخش شود معادل طبقه پخش‌شده صورتحساب صادر خواهد شد تبلیغات در تلویزیون ایران لازم به ذکر است در صورت تغییر ساعت پخش برنامه، آگهی با همان طبقه سفارش داده‌شده محاسبه می‌شود.
‌و. درصورتی‌که بجای پخش برنامه‌ای (سرالر، فیلم تبلیغات در تلویزیون ایران طنزو...) تکرار برنامه مذکور پخش شود سفارشات بسته‌های قبل، بین تبلیغات در تلویزیون ایران بعد با کاهش 40 درصد نرخ همان طبقه محاسبه می‌شود.
 24 : قطع آگهی:
‌أ. قطع آگهی با صدور دستور کتبی مدیر بازرگانی امکان‌پذیر می‌باشد. همچنین اعلام مکتوب به صاحب آگهی یا شرکت همکار حسب مورد به‌جز بند ذیل ضروری است.
‌ب. در صورتیکه صاحبان کالاو خدمات از انجام تعهدات خود در زمان‌های مقرر خودداری نمایند اداره کل بازرگانی مختار است نسبت به عدم پخش آگهی‌های تبلیغاتی اقدام نماید تبلیغات در تلویزیون ایران نسبت به وصول مطالبات خود با اجراء تعدیلات لازم از طریق مبادی ذیربط اقدامات لازم را مبذول نماید.
‌ج. درصورتی‌که قطع آگهی ناشی از بدهی اشخاص باشد پس از وصول مطالبات معوقه پخش مجدد آگهی بلامانع است.
 25 : صورتحساب:
صورتحساب آگهی‌های پخش‌شده به‌صورت هفتگی تهیه تبلیغات در تلویزیون ایران به صاحبان آگهی ارائه می‌گردد، در خصوص آن دسته از قراردادهایی تبلیغات در تلویزیون ایران به‌صورت سه‌جانبه منعقد می شود ، جهت اطلاع تبلیغات در تلویزیون ایران پیگیری لازم به‌منظور وصول به‌موقع، در اختیار شرکت همکار نیز قرار خواهد گرفت.

کانون اندیشه پارسی

آنالایزر کرونوس - آژانس تبلیغاتی اندیشه پارسی

تعرفه تبلیغ در صدا و سیما

کانون تبلیغاتی اندیشه پارسی ما با توجه به هدف گذاری های مختلفی تبلیغات انجام می دهیم و بررسی اقتصادی امور تبلیغاتی یک امر مهم و بدیهی است. لذا ما با بررسی آماری مخاطبین برنامه های تلویزیونی، هدف گذاری تبلیغاتی و نرخ تعرفه های مصوب پیام های بازرگانی هزینه ها را بررسی می کنیم تا بتوانیم یک تبلیغات موفق را انجام دهیم. با توجه به پیچیده بودن محاسبات تعرفه های پخش تلویزیونی این بررسی چند جانبه، مبحثی زمان بر و دقیق است. برای مثال جدول زیر تعرفه های پایه و تعرفه های محاسبه شده ی یک نمونه ی خاص را نشان می دهد.

تعرفه تبلیغات تلویزیونتعرفه تبلیغات رادیو

کرونوس همانطور که می دانید تبلیغات موفق به دانسته های اولیه ی زیادی نیاز دارد و شامل تعرفه ها، شرایط، میزان بودجه، آمار مخاطبین و بازار هدف و غیره.
از آنجا که این بررسی چند بعدی کاری بس دقیق و با ظرافت خاص است، لذا کانون اندیشه ی پارسی با تهیه و تدوین یک سیستم هوشمند در ایران توانسته گامی نوین در این عرصه بر دارد. کانون اندیشه ی پارسی  سامانه ی هوشمند کرونوس را برای بررسی آماری و چند بعدی تعرفه ها تهیه و تدوین نموده است که در آن شما می توانید این عملیات پیچیده را کاملا هوشمندانه و سیستماتیک انجام دهید.
برای استفاده و آشنایی با سامانه ی کرونوس بر روی لینک زیر کلیک کنید:
آنلایزر کرونوس: موتور هوشمند محاسبه و آنالیز تعرفه تبلیغات تلویزیونی صدا و سیما
همچنین می توانید فیلم آموزشی نحوه استفاده از سامانه کرونوس را در اینجا ببینید:
آموزش آنلایزر کرونوس

کانون اندیشه پارسی