اگهی تبلیغات


او با اشاره به نزدیک شدن روز کارگر گفت: اقتصاد سرمایه‌داری اگهی تبلیغات بها ندادن به کارگران باعث ورشکستگی اگهی تبلیغات سقوط می‌شود، بنابراین کارگران رکن اصلی تولید هستند اگهی تبلیغات باید برای حفظ آن‌ها تلاش کرد. اگردر کشوری نیروی انسانی دلسوز اگهی تبلیغات کاربلد نباشد قطعا آن کشور فلج خواهد شد.
گفتار نیوز/ به دلیل آنچه نامش را تبلیغات دروغ می‌نامند اگهی تبلیغات به‌دلیل نداشتن پروانه اگهی تبلیغات مجوزهای لازم برای كار بر اساس قانون طی شكایت وزارت راه اگهی تبلیغات شهرسازی اگهی تبلیغات دستور مقام قضایی تبلیغات پدیده شاندیز در صدا اگهی تبلیغات سیما اگهی تبلیغات اقصی نقاط كشور ممنوع شد. این در حالی است كه در متن یكی از گزارشات وزارت راه شهرداری مشهد را نشانه رفته اگهی تبلیغات اعلام شده است كه این نهاد به این تخلف قانونی بی‌توجه بوده است.
پدیده شاندیز؛ نامی كه چند سالی است در رسانه‌های تبلیغاتی اگهی تبلیغات به‌ویژه صدا اگهی تبلیغات سیما برای خود جا بازكرده است. البته تبلیغات شاندیز تنها در رسانه ملی گل نكرده بلكه بیلبوردهای تبلیغاتی خیابان‌ها اگهی تبلیغات حتی در تمامی ترمینال‌های هواپیمایی خودنمایی می‌كند. از خانمهای شیك پوش در درب خروجی مسافران پرواز مشهد كه با گل سرخ طبیعی اگهی تبلیغات تراكت شاندیز خوش آمد گویی می‌كنند تا توزیع تبلیغات در ورودی رستوران‌های شیك اگهی تبلیغات گران‌قیمت شاندیز در مشهد اگهی تبلیغات تهران. تبلیغاتی كه هر بیننده را مات اگهی تبلیغات مبهوت می‌كند. از پاساژهای شیك اگهی تبلیغات مدرن تا ساختمان‌های مسكونی رویایی اگهی تبلیغات باورنكردنی كه در تبلیغات رسانه ملی آن را شهری رویایی عنوان كرده‌اند. در نگاه بیننده تیز بین این سوال تداعی می‌شود كه ساخت چنین شهر رویایی قطعا هزینه باور نكردنی خواهد داشت اگهی تبلیغات شهروندان اگهی تبلیغات رسانه‌ها به دنبال این هستند كه واقعا پشت یك پروژه هزار میلیاردی چه افرادی هستند. این سوالات در حالی مطرح شد كه برخی رسانه‌ها اعلام كردند: مهدی‌ هاشمی رفسنجانی اگهی تبلیغات دو پسر کوچکش با پسر آقای طبسی اگهی تبلیغات به همراه محافظش از پروژه «پدیده» بازدید اگهی تبلیغات طی صحبتی با محسن پهلوان مالک پدیده شاندیز حمایت خود را از پروژه اعلام کردند. بر اساس اعلام این رسانه‌ها‌ هاشمی گفته است: شما کارتان را انجام دهید اگهی تبلیغات ماهم شما را حمایت می‌کنیم! البته نام افراد دیگری مانند مشایی هم در این طرح به میان آمده است كه نه تایید اگهی تبلیغات نه تكذیب شده است.
تبلیغات دروغ پدیده در صدا اگهی تبلیغات سیما
البته تبلیغات این پروژه خالی از اشكالات قانونی نبوده است. در تبلیغات این طرح بزرگ بزرگ‌ترین پروژه این شركت به نام «شهر پدیده شاندیز» معرفی می‌شود این در حالی است اگهی تبلیغات طبق ماده چهارم «قانون تعاریف اگهی تبلیغات ضوابط تقسیمات كشوری» شهر محلی است با حدود قانونی كه در محدوده جغرافیایی مشخص. از طرف دیگر در همین تبلیغ تلویزیونی فردی نشان داده می‌شود كه به عنوان شهردار شهر به توضیح درباره ویژگی‌ها اگهی تبلیغات اقدامات انجام شده برای تاسیس شهر پدیده می‌پردازد، در حالی‌كه شهرهای جدید باید زیر نظر مدیرعامل اداره شوند.
نامه وزارت راه به رئیس قوه قضائیه
جدا از موضوع تبلیغات موضوع اقدامات غیرقانونی شركت پدیده شاندیز اگهی تبلیغات پیش فروش غیرقانونی واحدهای ساختمانی آن هم مطرح است. به نحوی كه در تاریخ 21 مردادماه سال جاری وزارت راه اگهی تبلیغات شهرسازی طی نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه اعلام می‌كند: نظر به شكایت اداره كل راه اگهی تبلیغات شهرسازی استان خراسان رضوی از اقدامات شركت پدیده شاندیز موضوع در دادسرای مشهد مطرح شده است اگهی تبلیغات دادسار معاونت پیشگیری از وقوع جرم تحقق جرم را اعلام كرده اگهی تبلیغات دستور توقف تبلیغات رسانه‌ای در این مورد را به صدا اگهی تبلیغات سیما اگهی تبلیغات وزارت فرهنگ اگهی تبلیغات سازمان ورزش اگهی تبلیغات جوانان ارسال كرده است. این در حالی است كه هنوز صدا اگهی تبلیغات سیما همچنان در حال تبلیغات این پروژه است. این گزارش اگهی تبلیغات نامه در حالی به آیت‌الله صادق آملی لاریجانی ارائه شده كه در ذیل نامه آمده است یكی از وكلای پدیده از نزدیكان مسئولان حوزه قضایی شاندیز است برای همین احاله پرونده كیفری پس از ثبت به حوزه قضایی دادگستری مشهد ضروری است. لذا درخواست ثبت كیفری این پرونده را داریم.
به گزارش تابناك، دادیار حوزه معاونت پیشگیری از وقوع جرم مشهد هم طی نامه‌ای به رئیس صدا اگهی تبلیغات سیما، وزیر ارشاد، وزیر ورزش اگهی تبلیغات جوانان، شهردار مشهد اگهی تبلیغات مدیركل میراث فرهنگی مشهد اگهی تبلیغات وزیر راه اگهی تبلیغات شهرسازی می‌نویسد: پیرو نامه قبلی در مورد ممانعت از پخش تبلیغات شركت پدیده شاندیز متاسفانه شاهد تبلیغات گسترده‌تر این شركت بعد از صدور دستور قضایی به گزارش ایلام پویا، صداوسیما مقررات بسیار مفصلی هم درباره نوع نشان‌دادن آگهی‌ها، حک آرم شرکت، رپورتاژ آگهی اگهی تبلیغات مسایل مشابه آن دارد. در انتهای هر سال، اداره کل بازرگانی صداوسیما قیمت پایه هر ثانیه آگهی در هر طبقه را برای سال بعد مشخص می‌کند. این قیمت پایه در هر ماه از سال، به جز فروردین، ‌درصدی نیز افزایش می‌یابد اگهی تبلیغات بیشترین آن مربوط به ماه اسفند با 60درصد افزایش قیمت پایه آگهی نسبت به فروردین‌ماه است.
هر ثانیه آگهی در تلویزیون ایران در طبقه یک، دو‌هزارتومان اگهی تبلیغات در طبقه 35 اگهی تبلیغات بالاترین طبقه آگهی‌‌هاست، یک‌ میلیون‌ و80‌ هزار‌ تومان قیمت دارد. البته برای برخی از برنامه‌های بسیار پرمخاطب، به آخرین طبقه، ‌درصدی هم اضافه می‌شود. این روزها، گران‌ترین آگهی به برنامه ورزشی «90» تعلق دارد اگهی تبلیغات هر ثانیه آن هشت‌میلیون‌و143‌هزارو200‌تومان قیمت دارد.
انواع آگهی در قراردادهای سازمان صداوسیما شامل «گزارش آگهی» (رپورتاژ)، «حک آرم»، «دعوت به تماشا»، «زیرنویس»، «بین برنامه» اگهی تبلیغات «بعد از برنامه» است. در هر دو نوع قرارداد یک اگهی تبلیغات دو اگهی تبلیغات در اداره کل بازرگانی وجود دارد، هزینه هر ثانیه رپورتاژ در یک برنامه بین 60 تا 70‌درصد نرخ طبقه آن برنامه است. قیمت هر ثانیه حک آرم شرکت‌ها در یک برنامه 50‌ درصد نرخ طبقه آن است. قیمت دعوت به تماشای برنامه‌ها بسته به قبل، بین یا بعد برنامه متفاوت است اگهی تبلیغات بین 80‌ درصد تا دو برابر نرخ طبقه برنامه‌هاست. نرخ هر ثانیه زیرنویس در یک برنامه به اندازه نرخ طبقه همان برنامه است. قیمت آگهی‌‌های بین برنامه، بین 5/1 تا دو برابر نرخ طبقه همان برنامه است.
بنابراین، قیمت هر ثانیه آگهی در برنامه «90» با قرارداد نوع یک، 6‌میلیون‌ اگهی تبلیغات 286 ‌هزار اگهی تبلیغات 400‌ تومان است. قیمت آگهی بعد از یک برنامه هم بین 60 تا 80درصد نرخ طبقه هر برنامه هزینه دارد
نرخ هزینه تبلیغات در صدا اگهی تبلیغات سیما بسیار هنگفت است
بانی فیلم آنلاین: عضو فراکسیون روحانیون مجلس با بیان اینکه ماهواره‌ها تغییر سبک زندگی مسلمانان را از طریق تبلیغات هدفدار در دستور کار خود قرار داده اند، تصریح کرد: اگرچه برای صدا اگهی تبلیغات سیما، تولید ثروت از جمله کارکردهای اصلی تبلیغات است، ولی باید به پیام‌های تبلیغاتی، نگاه فرهنگی داشت.
موسی غضنفرآبادی در گفت وگو با خانه ملت با بیان اینکه هدف تبلیغات در ماهواره تنها منفعت اقتصادی است، تصریح کرد: نرخ هزینه تبلیغات در صداوسیما بسیار هنگفت است اگهی تبلیغات چنین وضعی مانع از آن میشود اگهی تبلیغات سرمایه گذاران برای تولید محصولات اقتصادی شان با رسانه ملی قرارداد ببندند.
 نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هدف تبلیغات، نتیجه گیری در بازار فروش است، یاد آورشد: رسانه ملی یک کشور اسلامی مانند ایران نباید تنها به فکر منفعت اقتصادی باشد، بلکه باید اهرمی ایجاد کند اگهی تبلیغات فروشندگان داخلی برای آگهی دادن محصولاتشان، تنها به رسانه ملی اعتماد کنند.
غضنفرآبادی تصریح کرد: متاسفانه صدا اگهی تبلیغات سیما در برخی مواقع، آگهی‌هایی را در رسانه ملی روی آنتن می فرستند اگهی تبلیغات حاوی مفاهیم تاثیرگذار فرهنگی نیست. عضو فراکسیون رهروان ولایت با بیان اینکه پیام‌های تبلیغاتی در جهان، افکار عمومی را مهندسی می کنند، افزود: ماهواره‌ها تغییر سبک زندگی مسلمانان را از طریق تبلیغات هدفدار در دستور کار خود قرار داده اگهی تبلیغات سعی دارند از این طریق به بدنه ملت‌های مسلمان صدمه وارد کنند؛ دشمنان اسلام نیز در تلاش‌اند تا با استفاده از ابزار مختلف همچون تبلیغات ماهواره‌ای، فرهنگ ایرانی اگهی تبلیغات اسلامی ما وارد بحران کنند. عضو فراکسیون روحانیون مجلس، ادامه داد: اگرچه تولید ثروت برای صداوسیما از جمله کارکردهای اصلی پیام های بازرگانی است، ولی باید به پیام‌های تبلیغاتی نگاه فرهنگی داشت؛ صداو سیما نیز اگهی تبلیغات حفاظت از فرهنگ ایرانی - اسلامی کشور را بر عهده دارد، نباید تنها به فکر شاخص‌های اقتصادی‌ خود باشد
آمارها نشان می دهد صداوسیما با وجود پتانسیل درآمدزایی بیش از5/4 هزار میلیارد تومان در سال، همچنان یک بنگاه ورشکسته محسوب می‌شود.
________________________________________

کانون اندیشه پارسی

آنالایزر کرونوس - آژانس تبلیغاتی اندیشه پارسی

تعرفه تبلیغ در صدا و سیما

کانون تبلیغاتی اندیشه پارسی ما با توجه به هدف گذاری های مختلفی تبلیغات انجام می دهیم و بررسی اقتصادی امور تبلیغاتی یک امر مهم و بدیهی است. لذا ما با بررسی آماری مخاطبین برنامه های تلویزیونی، هدف گذاری تبلیغاتی و نرخ تعرفه های مصوب پیام های بازرگانی هزینه ها را بررسی می کنیم تا بتوانیم یک تبلیغات موفق را انجام دهیم. با توجه به پیچیده بودن محاسبات تعرفه های پخش تلویزیونی این بررسی چند جانبه، مبحثی زمان بر و دقیق است. برای مثال جدول زیر تعرفه های پایه و تعرفه های محاسبه شده ی یک نمونه ی خاص را نشان می دهد.

تعرفه تبلیغات تلویزیونتعرفه تبلیغات رادیو

کرونوس همانطور که می دانید تبلیغات موفق به دانسته های اولیه ی زیادی نیاز دارد و شامل تعرفه ها، شرایط، میزان بودجه، آمار مخاطبین و بازار هدف و غیره.
از آنجا که این بررسی چند بعدی کاری بس دقیق و با ظرافت خاص است، لذا کانون اندیشه ی پارسی با تهیه و تدوین یک سیستم هوشمند در ایران توانسته گامی نوین در این عرصه بر دارد. کانون اندیشه ی پارسی  سامانه ی هوشمند کرونوس را برای بررسی آماری و چند بعدی تعرفه ها تهیه و تدوین نموده است که در آن شما می توانید این عملیات پیچیده را کاملا هوشمندانه و سیستماتیک انجام دهید.
برای استفاده و آشنایی با سامانه ی کرونوس بر روی لینک زیر کلیک کنید:
آنلایزر کرونوس: موتور هوشمند محاسبه و آنالیز تعرفه تبلیغات تلویزیونی صدا و سیما
همچنین می توانید فیلم آموزشی نحوه استفاده از سامانه کرونوس را در اینجا ببینید:
آموزش آنلایزر کرونوس

کانون اندیشه پارسی